Pokyny        

KLACKY OPEN - 4. ročník závodu firemních štafet

Žákovské štafety Pražského poháru žactva kartografického vydavatelství Žaket

Pokyny pro závodníky

Pořadatel: OK Dobříš

Datum: středa 19.6.2013

Centrum: areál zahradní osvěžovny a SK Vlaška (GPS souřadnice: N 49° 47.828 E 014° 10.306), v centru je omezená kapacita zázemí, větším oddílům doporučujeme přivézt vlastní oddílové stany

Doprava a parkování: vlastními auty, z R4 sjezd Dobříš – sever, na kraji města okolo sídliště Větrník a rybníka Papež až do areálu Vlašky, parkování vyhrazeno na louce za Vlaškou, neparkujte prosím na místních komunikacích. Z Prahy – Smíchova je dobrá dostupnost také autobusy (bus nádraží Knížecí, linka č. D98, D99 Praha – Dobříš – Příbram), v odpoledních hodinách jezdí spoje zhruba každých 20 min., délka jízdy cca 35 min., doporučujeme vystoupit na zastávce Větrník, příp. u nádraží ČD (dále od Vlašky), odtud pěšky 1 – 1,5 km na Vlašku

Prezentace: v centru závodu v době 15:30 – 16:30, soupisky doporučujeme vyplnit předem on-line, nejpozději pak při prezentaci. Dohlášky možné pouze na volná místa ve startovní listině.

Start: hromadný po vlnách, 00 = 17:00 hod.
První vlna v čase 00 (HDFirmy, MIX Open), druhá vlna v čase 05 (MIX 14 a MIX11), třetí vlna v čase 10 (MIX Linie). Hromadný start 3. úseků, které nestihnou vystartovat předávkou od předchozího úseku, proběhne v 18:30.

Vzdálenosti:
parkoviště – centrum (Vlaška) 200 m
centrum – start/cíl 200 m

Systém ražení: SportIdent, závodníci bez vlastních čipů obdrží objednané čipy při prezentaci (v případě ztráty nebo nevrácení čipu je potřeba uhradit jeho cenu 700 Kč). Při poruše elektronického ražení razí závodníci do mapy klasickými kleštěmi. Nezapomeňte si před startem vynulovat svůj čip!

Systém závodu: štafetový závod s rozdělovacím systémem farsta (na některých kontrolách se trať větví, některé jsou společné). Po startu závodníci vybíhají s mapou na trať. Poblíž startu/cíle se nachází divácká kontrola, která je společná pro všechny kategorie. Po ní následuje ještě závěrečný úsek v lese (pro Mix 11 a Mix 11 Linie asi 5 min., pro ostatní asi 10 min.). Od poslední (sběrné) kontroly dobíhají závodníci vyhrazeným koridorem do cíle, v cíli razí cílovou jednotku, poté předávají štafetu plácnutím ruky dalšímu úseku a odejdou si vyčíst čip. Vybíhající závodník si samoobslužně bere svou mapu a pokračuje na mapový start. Závod končí oražením cíle 3. úseku.
Stejným způsobem je farstována i kategorie Mix 11 Linie. V terénu je vyznačena jedna linie, kontroly jsou umístěny postupně na této linii. Linie je vyznačena červenobílými igelitovými fábory.

Plánek startu a cíle:

Terén: mírně zvlněný, v části mapy členitý s množstvím kup a porostových detailů, proměnlivá průběžnost, doporučujeme zakrytí dolních končetin

Mapa: Vlaška, 1:10.000, E 5 m, formát A4, stav červen 2013. Mapa je vodovzdorně upravena, na zadní straně mapy je uvedeno číslo štafety a úsek (dle počtu puntíků). Mapy se odevzdávají v cíli a budou vydány po skončení závodu.

Startovní čísla: budou vydávána při prezentaci a měla by být viditelně umístěna na prsou. Čísla zůstávají po závodě jako suvenýr a slouží také pro tombolu, která proběhne na úvod vyhlášení vítězů.

Popisy kontrol: natištěny formou piktogramů na mapě

Kategorie a délky tratí:
HDFirmy            start. čísla 1 – 23              I. ús. 2,7 km, II. ús. 2,7 km, III. ús. 5,4 km
Mix 11 Linie       start. čísla 101 – 116         I.- III. ús. 1,5 km (délka linie)
Mix 11               start. čísla 201 – 219          I.- III. ús. 1,6 km
Mix 14               start. čísla 301 – 319          I.- III. ús. 2,8 km
Mix Open           start. čísla 401 – 421          I. ús. 3,0 km, II. ús. 2,8 km, III. ús. 3,0 km
 

Občerstvení: v cíli, účastníci závodu HDFirmy obdrží při prezentaci také Nápojky (kupony na odběr nápoje), které je možné uplatnit v občerstvení Vlaška.

Časový limit: uzavření cíle v 19:30 hod.

Výsledky: průběžně komentovány v cíli, konečné vyvěšeny v centru na Vlašce a oficiální pak na stránce závodu. Všechny kategorie jsou oficiálně vyhlášeny jako smíšené. Pokud v týmu není alespoň jedna žena/dívka, bude týmu v kategoriích HDFirmy a Mix Open připočtena bonifikace 10 min. k reálnému času štafety. V dětských kategoriích bude chybějící dívka tolerována, tyto štafety nebudou ale vyhlášeny na stupních vítězů, pokud by se umístily na 1. – 3. místě.

Vyhlášení výsledků: přibližně od 19 hod. na Vlašce, vyhlášeny budou první tři štafety v každé kategorii. Na úvod vyhlášení proběhne krátká tombola, nezapomeňte si svá startovní čísla.

První pomoc: v cíli

WC: v centru na Vlašce

Pitná voda: v centru na Vlašce

Protesty: Písemné protesty s vkladem 200,- Kč se předávají hlavní rozhodčí. Složení jury bude vyvěšeno v centru závodu.

Hlavní funkcionáři: ředitel závodu Kamil Arnošt, hlavní rozhodčí Jana Bochenková, stavitel tratí Kamil Arnošt

 

Hodně zdaru a zábavy na trati i v cíli přeje OK Dobříš!