Veřejné tréninky OB, jaro 2024:

17.3.2024 - neděle, Dobříš, 14-15:30 - sraz u Židovského hřbitova - sprintový trénink a příprava na Přebor škol

10.4.2024 - středa, Mníšek p.Brdy, 17-18:30 hodin, hřiště ZŠ - sprintový trénink a příprava na Přebor škol

18.4.2024 - čtvrtek, Dobříš, Anglický park, 17-19 hodin, sraz u Vchodu do AP - sprintový trénink a příprava na Přebor škol

8.5.2024 - středa, st.svátek, Voznice, pořádáme závod OŽ na KT  - start od 10:30 - tratě pro veřejnost, mapa 1:10000

V případě dotazů se nám ozvěte na okdobris@seznam.cz nebo tel. 602 394 614 (Jana Bochenková)

***
Podmínky členství v oddíle
Pro nové zájemce - aktivní a sportovně založené děti - máme otevřené dveře kdykoliv. Přijďte si vyzkoušet trénink! Orientační běh je vhodný pro děti od 8 let.
  • první tři tréninkové hodiny jsou ukázkové, aby si dítě vyzkoušelo, zda se mu u nás bude líbit. Poté se platí zápisné - členský příspěvek, který je roční na období 1.1.-31.12. (kalendářní rok)
  • tréninky jsou 2x týdně, ve středu mapové (rozdělení na 4 tréninkové skupiny dle věku a zkušeností) a v úterý běžecké (pro děti od 11 let, 2 skupiny - "starší a mladší"). Středeční tréninky jsou na jaře a na podzim v lesích v okolí Dobříše a Mníšku, v zimě v hale v Dobříši a na atletickém ovále v Dobříši
  • roční členský příspěvek je 2200 Kč pro děti do DH14 (tj. do 14 let v daném roce), 2600 Kč pro mládež DH16-DH20, pokud tréninky navštěvuje více sourozenců, mají každý slevu 200 Kč; při vstupu do oddílu v průběhu roku - platí se přiměřená část
  • rodiče dítěte odevzdají trenérům vyplněnou přihlášku
  • děti a mládež musí absolvovat vstupní zdravotní prohlídku
  • předpokládá se účast dětí na víkendových akcích (povinná min. účast je 6 závodů ČSOS za kalendářní rok), zapojení rodičů je vítáno (pomoc s organizací, dopravou, doprovod nejmenších dětí při tréninku apod.)
  • členství dospělých, příp. sourozenců či dětí, kteří nechodí na pravidelné tréninky,  je možné, řešíme individuálně
  • startovné dětí na závodech v jarní a podzimní závodní sezóně je hrazeno z oddílového rozpočtu (zdroj: členské příspěvky, granty města Dobříš a Mníšek, granty NSA, vlastní zdroje ). Pokud chtějí přihlašovat na závody rodiče, požádají o registraci, platí pro ně minimální členský příspěvek t.č. 500 Kč (rok 2023). Skutečné náklady na startovné se vyúčtují následně.
  • se svými dotazy se můžete obracet na email okdobris@seznam.cz
  • nebo telefonicky: Jana Bochenková, tel. 602 394 614

Přihláška

Přihláška do oddílu Word: Prihlaska_OK Dobris-2023 (1).docx (17725)

Přihláška v pdf: Prihlaska_OK Dobris-2023 (1).pdf (112988)

Přihlášku je třeba vyplnit a originál předat nejlépe na tréninku Janě Nové, která v oddíle spravuje členskou evidenci. Vyplněnou přihlášku v pdf je možné poslat předem na oddílový email okdobris@seznam.cz

Při vstupu do oddílu je třeba absolvovat vstupní lékařskou prohlídku pro sport orientační běh, formulář je ke stažení zde: Zdravotní_způsobilost_sport (orientační běh).pdf (315891) (platí pro děti do 18 let)


Pro rodiče

Z vlastní zkušenosti jistě víte, že děti se přirozeně učí od svého okolí - které je inspirací a příkladem. A ať chceme nebo ne, hlavním vzorem jsou pro děti pořád ještě jejich rodiče. Proto chcete-li mít doma malého sportovce, je nejlepší začít u sebe a jít jim sami příkladem. Daleko účinnější než vysvětlovat dítěti, aby sportovalo, je, když mu jeho vzory ukazují, že sport je pro ně důležitý, že je součástí jejich životního stylu, že je baví. A to tím, že ho sami aktivně provozují.

Sporty v přírodě, kterých se účastníme, mají obrovskou výhodu – jsou dostupné i naprostým začátečníkům. Při samotném sportování jste obvykle schovaní někde v lese, takže nemusíte brát ohledy na to, jestli se na vás dívají nějací diváci, jestli se jako začátečníci neztrapníte či se zeptáte jiného běžce na radu. Při většině akcí jsou navíc v nabídce i kategorie pro začátečníky, takže neváhejte a na některou z víkendových akcí se vydejte s námi. Nejen jako doprovod, ale přímo na trať. Kromě vlastního dobrého pocitu a sportovních endorfinů si získáte i uznání vašich dětí, že sportujete společně s nimi. Můžete pak společně rozebírat postupy . Anebo si dát rodinný závod od sběrky do cíle.


 

Doporučené vybavení na trénink a závod:

Pro tréninky venku doporučujeme hlavně vhodnou sportovní obuv (určenou pro běh), dále vhodné (nejlépe funkční) oblečení odpovídající aktuálnímu počasí.

Ze speciálního vybavení je brzy třeba pořídit buzolu, později také vlastní elektronický čip pro účast na závodech. Se správným vybavením vám rádi poradíme, ať neinvestujete do něčeho nevhodného.

Pro začínající děti máme buzoly a čipy v omezeném množství na dočasné zapůjčení.

Pro tréninky v tělocvičně stačí sportovní vybavení používané v hodinách tělocviku.