Pro rodiče

vlastní zkušenosti jistě víte, že děti se přirozeně učí napodobováním toho, co vidí ve svém okolí. A ať chceme nebo ne, hlavním vzorem jsou pro děti pořád ještě jejich rodiče. Proto chcete-li mít doma malého sportovce, je nejlepší začít u sebe a jít jim sami příkladem. Daleko účinnější než vysvětlovat dítěti, aby sportovalo, je, když mu jeho vzory ukazují, že sport je pro ně důležitý, že je součástí jejich životního stylu, že je baví. A to tím, že ho sami aktivně provozují.

Sporty v přírodě, kterých se účastníme, mají obrovskou výhodu – jsou dostupné i naprostým začátečníkům. Při samotném sportování jste obvykle schovaní někde v lese, takže nemusíte brát ohledy na to, jestli se na vás dívají nějací diváci, jestli se jako začátečníci neztrapníte či jestli nemáte nějaké to kilo navíc. Při většině akcí jsou navíc v nabídce i kategorie pro začátečníky, takže neváhejte a na některou z víkendových akcí se vydejte s námi. Nejen jako doprovod, ale přímo na trať. Kromě vlastního dobrého pocitu a sportovních endorfinů si získáte i uznání vašich dětí, že sportujete společně s nimi.


 


Podmínky členství v oddílu
  • první tři hodiny jsou ukázkové, aby si dítě vyzkoušelo, zda se mu u nás bude líbit. Poté se platí zápisné.
  • zápisné do oddílu je 2000 Kč za kalendářní rok, pokud tréninky navštěvuje více sourozenců, mají 10% slevu
  • rodiče dítěte odevzdají trenérům vyplněnou přihlášku
  • předpokládá se účast dětí na víkendových akcích (povinná min. účast je 6 závodů ČSOS za kalendářní rok), zapojení rodičů je vítáno (pomoc s organizací, dopravou, doprovod nejmenších dětí na trati apod.)
  • členství dospělých, příp. sourozenců či dětí, kteří nechodí na pravidelné tréninky,  je možné, řešíme individuálně
  • startovné dětí na závodech v jarní a podzimnní závodní sezóně je hrazeno z oddílového rozpočtu (členské příspěvky, podpora města, granty), pokud chtějí přihlásit na závody někdy i rodiče nebo sourozenci (kteří neplatí plné členské příspěvky), je to také možné, startovné doplatí při závěrečném vyúčtování celé sezóny, platí základní režijní členský příspěvek t.č. 300 Kč (rok 2020)
  • se svými dotazy se můžete obracet na email okdobris@seznam.cz

Přihláška

Přihláška do oddílu prihlaska_OK Dobris.docx (16925)