O nás

Dobříš a její okolí poskytují ideální podmínky pro pěstování outdoorových sportů a také se jim zde mnoho lidí aktivně věnuje. Aby si radost ze sportu v přírodě mohly užívat i naše děti, vznikl OK Dobříš – oddíl sportů v přírodě.

  

Sportem, kterému se věnujeme nejvíce, je orientační běh. Orienťák v sobě spojuje fyzický výkon se schopností orientace v neznámém terénu a přemýšlením. Pro děti je orienťák zábava, která rozvíjí celou jejich osobnost a která se odehrává v lese – nejkrásnější tělocvičně pod sluncem.
Důležitá je pro nás pestrost, proto se doplňkově věnujeme také atletice (především vytrvalostnímu běhu), cyklistice, v zimě pak běžkám a sportovním hrám v tělocvičně.

  

Jsme otevření všem dětem, které se chtějí hýbat a mají rády přírodu. Talentům i těm bez nadání, s nadváhou i hubeňourům, rychlým i pomalým. Sporty, kterým se věnujeme, jsou spíše individuální, ale připravujeme se na ně společně a každý má u nás šanci. Dobrá parta je pro nás základ.


Jsme sportovní oddíl, nezbytnou součástí členství v oddílu je proto účast na závodech, kde uplatníme vše, co jsme se naučili při tréninku. Víkendové závody a soustředění také nejlépe přispívají k budování společné party a kamarádství mezi dětmi.

  

Naším cílem není vychovat z dětí mistry světa, ale rozvíjet u nich vytrvalost, cílevědomost, inteligenci a schopnost orientace, tedy vlastnosti, které využijí nejen při sportu, ale v celém životě.

 OK DOBŘÍŠ – oddíl sportů v přírodě
  • pro děti a mládež z Dobříše, Mníšku pod Brdy a okolí ve věku 7 – 20 let (věkové omezení je orientační) i pro dospělé
  • zaměření na orienťák, vytrvalostní běh a další outdoorové sporty
  • pravidelné tréninky se konají každou středu v čase 18-19:30 hod (v říjnu 17:30 - 19:00), v létě v přírodě, v zimě v tělocvičně.
  • pro starší děti je organizován běžecký trénink každé úterý od 18:00 hod. (v listopadu od 17:00).