Mistrovství Prahy, středočeského a jihočeského kraje v nočním OB

9. dubna 2016, Dobříš – dětský svět Skřítkov

Vítejte na stránkách nočního oblastního mistrovství, které pořádá OK Dobříš v sobotu 9. 4. 2016 v lesním prostoru na severním okraji Dobříše. Těšíme se, že přivítáme nejlepší noční závodníky (nejen) z Prahy, středních a jižních Čech. Záštitu nad závodem převzal starosta Dobříše Mgr. Stanislav Vacek. Děkujeme touto cestou Městu Dobříš za dlouhodobou podporu našeho klubu.

 

Informace k závodu:

10.4. - foto ze závodu: pořádali jsme takový závod poprvé, tak jsme naše úsilí řádně zdokumentovali (co nám noční podmínky dovolily) - viz fotogalerie závodu. Věříme, že se vám v Dobříši líbilo a že na naše závody opět někdy přijedete!

10.4. - finální výsledky: kompletní výsledky jsou zkontrolovány a zveřejněny. Gratulujeme nejen vítězům, ale všem, kteří svou noční trať úspěšně zvládli! Jak jste sami zjistili, terény na Brdech nejsou tak jednoduché, zvláště v noci. A jestli jste byli spokojeni se svým výkonem, ale ne svým světlem, tak připomínáme, že stále platí výhodná nabídka našeho partnera Magicshine.

10.4. - závod je zdárně za námi, všichni se vrátili z lesa, ceny jsou rozdány... ještě než budou výsledky on-line, máme tu první ztráty a nálezy. Kdo něco postrádá (např. mobilní telefon), pište nám na oddílový email (viz kontakt).

8.4. - hlavní informace pro závodníky: zveřejňujeme pokyny a aktuální startovky. Nezapomeňte si přibalit vlastní mapníky, v sobotu večer má podle předpovědi pršet. A těm, co přijíždějí od Prahy vlastním autem, doporučujeme přibrzdit hned při vjezdu do Dobříše, jsou tam kamery měřící rychlost (50 km/h). Na viděnou v sobotu večer ve Skřítkově!

7.4. - vyhlášení vítězů: dobrá zpráva pro všechny ambiciozní závodníky: Vyhlášení nejlepších se budeme snažit urychlit, abyste se brzy dostali do postele. Budeme proto vyhlašovat postupně ve vlnách, jakmile budou výsledky definitivní. V mistrovských kategoriích (HD 16, 18, 21) se na ocenění mohou těšit první tři v celkovém pořadí a dále pak první tři v hodnocení závodníků pražské, středočeské a jihočeské oblasti. V ostatních kategoriích (kromě P a T) se vyhlašují tři nejlepší. Ceny věnovali: Sedlčanský (skvělé sýry a pro dospělé ještě navíc dobré pivo na zapití), outdoorový běžecký specialista Salomon a hostitelské město Dobříš. A samozřejmě hlavní cena - dřevěná soška brdského Fabiána!

6.4. - občerstvení pro závodníky: Skřítkov připravil speciální závodnické menu na doplnění energie před či po závodě, pro ubytované i na nedělní snídani: Menu_nocni orientak.pdf (279,7 kB), Napojovy listek_4_2016.pdf (117,4 kB)

4.4. - stav přihlášek: v prvním termínu se na závod přihlásilo 156 borců, což je zdaleka největší zájem o noční přebor v posledních letech. Díky! Současně se také rozhodlo, že o dřevěného Fabiána se bude bojovat v kategorii D21, kde je konkurence na úrovni třetí desítky českého rankingu!

2.4. - hlavní cena pro vítěze: dohled nad vším, co se v Brdech děje, má od nepaměti dobrý brdský duch Fabián. Stejně tak bude sledovat i kroky našich závodníků, tak se k němu chovejte slušně, kdybyste ho náhodou někde v lese potkali. Pro vítěze "elity" jsme proto připravili speciální cenu - dřevěnou sošku brdského Fabiána! Cenu získá vítěz či vítězka HD21, a to té kategorie, kde bude v 1. termínu přihlášek silnější konkurence (první tři s aktuálně nejlepším rankingem). Cena (poctivá ruční práce jednoho z trenérů OK Dobříš - Martina Bambouska!) je putovní a bude sloužit i pro další závody pořádané naším klubem.

31.3. - tratě připraveny: ještě než se přihlásíte na závod, můžete se seznámit s parametry tratí (NOB_trate.pdf (168 kB)) a vybrat si podle toho svou kategorii.

30.3. - příprava na MČR v NOB: Terén je sice brdský, ale svým způsobem i blízký tomu, co čeká účastníky MČR v NOB v Doksech – relativně plochý, místy nepřehledný terén s jemnými vrstevnicovými detaily. Přijeďte si otestovat své světlo a formu k nám na Brdy právě týden před republikovým mistrovstvím. Stará mapa závodního prostoru je k nahlédnutí v mapovém archivu.

29.3. - foto z lesa: jelikož v noci toho už moc neuvidíte, tak se podívejte na pár snímků z jarních Brd (neboli závodního prostoru) alespoň do naší fotogalerie.  A pozor, tmavě zelené hustníky jsou opravdu průchodné jen s hodně velkým úsilím.

22.3. - výhodná nabídka čelovek Magicshine: Potřebujete na závod výkonnou a lehkou čelovku? Zkuste některý z modelů světel Magicshine, které pro své tréninky a závody používají i závodníci OK Dobříš. Jako nejvhodnější pro noční orienťák máme vyzkoušené modely MJ-886 a MJ-872. Nyní si tyto čelovky můžete za výhodných podmínek pořídit i vy. Všichni účastníci závodu mají možnost nakoupit do 19.4 na e-shopu www.magicshine.cz libovolný model světla se slevou 10 % z uvedené ceny. Při objednávce do poznámky uveďte slevový kód SlevaMagicshine. Více info.

19.3. - výzva pro začátečníky: zkuste si noční orienťák!
Běháte rádi po Brdech? Vyznáte se trochu v mapě? A už jste někdy zkusili orienťák v noci? V rámci našeho závodu je připravená i jednoduchá a krátká trať pro úplné začátečníky a děti (trať P). S dobrou čelovkou to hravě zvládnete a užijete si i pořádné noční dobrodružství. Start a cíl budou totiž v blízkosti starého židovského hřbitova a les okolo Vlašky se svými pokroucenými stromy vypadá někdy strašidelně i ve dne :-) Start závodu je v sobotu 9. 4. ve 21 hod., prezentace začíná v centru akce už od 19:30 hod. Přihlásit se je lepší už předem, podrobnější informace najdete v rozpisu. Pro opravdové borce je připravena delší a náročnější trať T.

17.3. - v neděli 10. 4. se koná 5. závod oblastního žebříčku v sousedním prostoru u Staré Huti. Máte tak možnost zaběhnout si další pěkný orienťák bez dlouhého cestování. Pro zájemce je k dispozici ubytování v centru našeho závodu – Dětském světě Skřítkov.

14.3. - Při závodě se nebude soutěžit pouze o mistrovské tituly, ale i o hodnotné ceny od našich partnerů. Pro všechny medailisty máme speciální „noční“ pamětní medaile, pro dospělé budeme mít k Sedlčanským sýrům navíc i dobré pivo :-) Vyhlašovat se budou první tři místa ve všech hlavních kategoriích a spolu s nimi také tři nejlepší v rámci krajského přeboru (pro všechny tři kraje).

  

11.3. - Centrum závodu je v nově založeném Dětském světě Skřítkov v areálu bývalých Rukavičkářských závodů. Skřítkov poskytne účastníkům nočního mistrovství zázemí v suchu a teple, základní občerstvení a také možnost přespání po závodě (vlastní spacák a matrace, cena 100 Kč/os.). Kdo máte malé děti, určitě se s nimi do Skřítkova někdy rádi vrátíte.

                                 

9.3. - základní informace k závodu najdete v rozpise, přihlašování přes systém Oris, pro neregistrované závodníky výjimečně emailem (viz kontakt na oddíl)