Mistrovství Prahy a středočeského kraje na klasické trati 2017

27. května 2017, Dobříš – Brdy

Vítejte na stránkách mistrovství pražské a středočeské oblasti na klasické trati, které pořádá OK Dobříš v sobotu 27. 5. 2017 v našem nejhezčím terénu na úpatí hlavního brdského hřebene. Děkujeme majiteli lesa společnosti Colloredo - Mannsfeld za možnost uspořádat tento závod a partnerům za podporu akce i činnosti našeho klubu. Budeme se snažit, aby se všem závodníkům u nás líbilo a odjížděli jste z Dobříše spokojeni.

 

30.5. Reportáž ze závodu
Na závěr ještě ohlas na náš závod - reportáž na Reflektoru.

28.5. Fotografie ze závodu
Spoustu fotek ze závodu najdete v naší fotogalerii (a další pěkné fotky v galerii od Ruth T.) Věříme, že jste si Kazatelnu užili, a těšíme se opět někdy na viděnou u nás na Brdech!

27.5. Ztráty a nálezy
Několik kšiltovek, mikina, kalhoty, batůžek, dokonce i zimní propocák :-) Komu něco z toho chybí, ozvěte na nám na oddílový email.

27.5. Výsledky závodu
Zveřejněny konečné výsledky (už po opravě 1 minutového rozdílu v časech startu a cíle).

26.5. Pokyny a startovky
Zveřejnili jsme startovní listiny a pokyny, kde najdete vše podstatné pro účast na našich závodech.

25.5. Příjezd na závody
Doporučujeme využít autobusovou dopravu (z Prahy Na Knížecí), příp. vlak. Pokud jedete autem, tak z D4 exit 27. Pozor u vjezdu do Dobříše na dodržování rychlosti (50 km/hod.), kamery fungují! Parkování je na vyhrazené louce nad rybníkem Papež, centrum pak o 700 m dál - viz mapa. Důrazně nedoporučujeme parkovat v uličkách okolo Vlašky. Místní si stěžují a městská policie rozdává botičky. Peníze utraťte raději u nás v bufetu než za pokuty :-)

25.5. Občerstvení na závodech
Před závodem i po něm bude rozhodně kde doplnit energii. Původní občerstvení na Vlašce vyrostlo a je z něj zahradní restaurace se stylovým názvem Krmelec. Vedle toho pak bude i speciální nabídka přímo od pořadatelů: maminky nám napekly spoustu domácích koláčů, buchet a dalších dobrot, které můžete ochutnat ve stánku vedle prezentace. Po závodě pak určitě přijde vhod grilovaný Sedlčanský Hermelín. A pro všechny děti (do 12 let), co zdárně dokončí náš závod, zde bude za odměnu i malé překvapení.

24.5. Zastavte se po závodech v Kytíně
Ceny pro nejlepší muže a ženy věnoval letos nově otevřený Pivovar Kytín. Najdete zde krásně zrekonstruovaný původní areál a ještě lepší pivo. Zastavte se po závodech cestou domů, stačí odbočit na exitu mezi Dobříší a Mníškem pod Brdy. Jen se vám pak asi nebude chtít odjíždět domů :-)

23.5. Celosvětový World Orienteering Day v Mníšku pod Brdy
Kdo by si chtěl ještě před sobotním závodem na Kazatelně zkusit orienťák ve své lehčí podobě, tak tuto středu od 16. hod. pořádáme pro veřejnost v Mníšku pod Brdy World Orienteering Day. Více k akcím v regionu třeba na Začítorienťák.cz 

21.5. Dobříšská vodovoda na trati i v cíli
Naše Brdy jsou velkou zásobárnou pitné vody, dokonce přímo v závodním prostoru se nacházejí vrty místní vodárenské společnosti. Čerstvou brdskou vodu vám budeme „čepovat“ i v cíli, a to přímo z vodovodu, který vede z brdských hlubinných vrtů. A vězte, že dobříšská voda je čerstvá, kvalitní a vyvážená... a taky levná a bez kalorií.

20.5. Orienťák v médiích
Pozvánka na Kazatelnu na stránkách místního Reflektoru.

17.5. Pozvánka pro veřejnost
Při našem závodě si orienťák může vyzkoušet i dobříšská (nejen) veřejnost. Připravené jsou dvě tratě pro příchozí (krátká P2 a delší P5), přihlásit se bude možné i v den závodu v registračním stanu v centru závodu na Vlašce. K dispozici budou také pořadatelé, kteří zájemcům vysvětlí vše potřebné. Zkuste si s námi orienťák, bude vás bavit!
Pozvánka pro veřejnost: Orientak na Kazatelne_pozvanka.pdf (402,4 kB)
Pokyny pro začátečníky (zejména tratě P2 a P5): Pokyny pro zacatecniky.pdf (357,9 kB)

16.5. Parametry tratí
Zveřejňujeme přibližné délky tratí, abyste si mohli vybrat kategorii dle svého gusta:  Kazatelna_trate.pdf

14.5. Speciální prémie od brdského Pivovaru Kytín
I naše klasika má svůj "královský postup". Pro nejlepší mezičas na hodně dlouhém postupu přes hlavní hřeben Kazatelny máme připravenou speciální vychlazenou prémii od nově otevřeného Pivovaru Kytín. Na zaslouženou odměnu se může těšit autor nejlepšího času z H21L a také nejrychlejší dáma z D21L, podmínkou je samozřejmě dokončení závodu v limitu.

9.5. Hlavní cena pro nejlepšího závodníka či závodnici!
Dohled nad vším, co se v Brdech děje, má od nepaměti dobrý brdský duch Fabián a stejně tak tomu bude i při našem závodě. Pro vítěze "elity" máme opět i letos speciální cenu - dřevěnou sošku brdského Fabiána! Cenu získá vítěz či vítězka HD21L, a to té kategorie, kde bude v 1. termínu přihlášek silnější konkurence (první tři s aktuálně nejlepším rankingem). Cena (poctivá ruční práce jednoho z trenérů OK Dobříš - Martina Bambouska!) je putovní a bude sloužit i pro další závody pořádané naším klubem.

2.5. Otestujte si Brdy
Jen o 15 km severovýchodně se týden po našem závodě uskuteční dvojzávod Českého poháru v OB (pořádají oddíly VSP a KAM). A pouhých 5 km na západ se nachází prostor dalšího závodu Českého poháru, který na jaře 2018 pořádá PGP. Účast na našich závodech je tedy pro závodníky skvělou příležitostí k seznámení s brdskými terény. Zkušenosti získané na Kazatelně se vám v Českém poháru budou hodit. 

20.4. - zkušenosti z testování tratí
Část tratí našeho závodu otestovali při svém velikonočním soustředění orienťáci ze švédského TMOK. Podle jejich zkušeností si můžete přizpůsobit i svou závodní taktiku :-)
"Sikten och framkomligheten är otroligt god i de vita partierna, kan man hålla riktningen finns det ingen anledning att dra sig till stigarna. Torn, staket, beståndsgränser osv syns på långt håll. Däremot lönar det sig att hålla sig borta från det gröna. Måste man trots allt igenom kan det vara värt att tappa riktningen lite för att följa ett stråk istället för att riskera att fastna. Höjderna är väldigt tydliga och lätta att orientera efter, men se upp så ni inte tar för mycket höjd i onödan för det kommer att kännas i benen senare på banan. Viktigast av allt, lyft blicken för man ser långt, tempoväxla upp när det inte går uppför och se upp för vildsvinen."

10.4. - ukázky mapy
Fotky z lesa nejsou všechno,  orienťák chce vidět aspoň kousek mapy – viz mapové ukázky. Mapu pro závod připravuje zkušený mapař Petr Uher.

9.4. - aktuální foto z čerstvého jarního lesa
Pro závod jsme vybrali asi ten nejhezčí les, co v okolí Dobříše máme. Můžete se těšit na závod s volbami postupů přes hlavní hřeben Kazatelny i přesnými dohledávkami v detailních částech závodního prostoru. Les je smíšený, staré i mladší buky ve svazích se střídají s klasickým smrkovým lesem v nižších partiích. Orientaci občas komplikuje nepřehledný smrkový nálet a hustníky. Měkoučký mech, údolí s meandry potoka, občasné bažinky a trampská tábořiště. Ve svazích pak množství prohlubní, údolíček i nějaké ty kameny. Máte se na co těšit – viz obrázky z lesa.


9.3. - základní informace k závodu najdete v rozpise, přihlašování přes systém Oris
(od 1.4.), pro neregistrované závodníky výjimečně emailem (viz kontakt na oddíl)