Krátká trať Nový Knín 2018

22. září 2018, Nový Knín

Vítejte na stránkách závodu v orientačním běhu - podzimního žebříčku pražské a středočeské oblasti na krátké trati, který pořádá OK Dobříš v sobotu 22. 9. 2018 v nově zmapovaném prostoru u Nového Knína. Pro závod jsme vybrali zajímavý terén s mnoha porostovými a terénními detaily, v západní části pak množstvím remízků a polootevřeného prostoru. Věříme, že se Vám náš závod bude líbit, a budeme se snažit, abyste z Nového Knína odjížděli spokojeni.
Děkujeme majitelům lesa za možnost uspořádat tento závod a partnerům za podporu akce i činnosti našeho klubu.


24.9. Reportáž ze závodu - krátká zpráva ze závodu i s fotkami na našem lokálním serveru Dobříšskoaktuálně.cz

24.9. Ztráty a nálezy - moc toho není, ale pár věcí se na shromaždišti našlo - viz foto.

22.9. Výsledky a fotky
Je po závodě, máme pro vás výsledky a spoustu fotek. Jestli se vám v Novém Kníně líbilo, přijeďte si sem zase někdy zaběhat. I místním v SK Oplocenka se orienťák zalíbil a rádi vás znovu uvidí :-)

21.9. Kam po závodě
Volné odpoledne po závodě můžete strávit adrenalinovou hrou v Tepfaktoru v sousedním Chotilsku, navštívit Muzeum zlata přímo v Novém Kníně, vylézt na rozhlednu na Veselém vrchu, který je prý plný zlata nebo si zajet na dobříšský zámek. A cestou domů se pak stavit na dobré jídlo a ještě lepší pivo v Pivovaru Kytín. Užijte si pěknou sobotu!

20.9. Pokyny a startovní listiny
Zveřejňujeme startovní časy přihlášených závodníků a pokyny pro závod. Mapa bude vytištěná na odolném materiálu Tyvec, takže mapníky nebudou třeba ani za deště. Všechny kategorie mají popisy kontrol na mapě (budou ale samozřejmě k odběru i na shromaždišti). Na viděnou v sobotu v Novém Kníně!

19.9. Občerstvení na závodech
Těšit se nemusíte jen do lesa, ale i na naše dobroty. V pořadatelském stánku bude spousta domácích koláčů a buchet od oddílových maminek a také tradiční grilovaný Sedlčanský Hermelín, tentokrát i se speciální domácí omáčkou. Z grilu můžete ochutnat také letošní novinku - liptovské Hranolčeky. A místní restaurace SK Oplocenka připravuje výborné polévky, guláš a další teplá jídla, abyste domů odjížděli spokojení a s plným bříškem.

17.9. Ceny pro nejlepší
V prvním termínu přihlášek se na závod registrovala skoro tisícovka orienťáků a také se rozhodlo, ve které kategorii se bude bojovat o dřevěnou sošku brdského Fabiána. Výrazně silnější konkurence se sešla v D21L, proto tato originální cena bude patřit nejlepší ženě. Na vyhlášení se ale mohou těšit nejlepší závodníci ve všech kategoriích (kromě HDR, P a T). V hlavních kategoriích (HD10 - HD21L) vyhlašujeme první 3, v ostatních (HD21K, HD35 a starší) pak vítěze. Cen od partnerů máme hodně, máte se na co těšit.

16.9. Houby rostou
Při závodě nemusíte hledat jen kontroly. U Nového Knína už rostou :-) Viz foto.

15.9. Doprava na závody
Na naše závody se nejlépe dostanete vlastním autem - po D4, sjezd u Mníšku nebo Dobříše. Parkuje se přímo vedle centra závodu, prostor pro auta bude ale omezený. Doporučujeme proto i veřejnou dopravu: do Nového Knína se pohodlně dostanete příměstskou autobusovou dopravou - linkou 361 ze Smíchovského nádraží. Hezká je i cesta vlakem - z Malé Hraštice je ale třeba jít 3 km pěšky, mají tam ovšem vyhlášenou cukrárnu :-)

5.9. Pozvánka pro veřejnost
Při našem závodě si orienťák může vyzkoušet i (nejen) dobříšská či novoknínská veřejnost. Připravená je jednoduchá trať pro příchozí (P3), přihlásit se bude možné i v den závodu v registračním stanu v centru závodu v Oplocence. K dispozici budou také pořadatelé, kteří zájemcům vysvětlí vše potřebné. Zkuste si s námi orienťák, bude vás bavit!
Pozvánka pro veřejnost: ob_novyknin_letak.pdf
Pokyny pro začátečníky (zejména trať P3):  Pokyny pro zacatecniky_Knin.pdf

29.8. - Prémie pro nejlepší oddíly mládeže
Nejlepší tři mládežnické oddíly od nás získají volné vstupy do Tepfaktoru, české obdoby populární TV show Pevnost Boyard. Hodnotíme společně děti v kategoriích HD12 - 18. Pravidla hodnocení zde.

14.8. - Kytínské pivo na závodě
Mezi partnery závodu jsme přivítali Pivovar Kytín! Nejrychlejší muži a ženy se tak mohou těšit na nejlepší pivo v okolí Nového Knína. A ti ostatní se aspoň můžou cestou domů zastavit v Kytíně na jedno chlazené :-)

28.6. - socha Fabiána pro nejlepší

Dohled nad vším, co se v Brdech děje, má od nepaměti dobrý brdský duch Fabián a stejně tak tomu bude i při našem závodě. Pro vítěze "elity" máme opět i letos speciální cenu - dřevěnou sošku brdského Fabiána! Cenu získá vítěz či vítězka HD21L, a to té kategorie, kde bude v 1. termínu přihlášek silnější konkurence (první tři s aktuálně nejlepším rankingem). Cena (poctivá ruční práce jednoho z trenérů OK Dobříš - Martina Bambouska) je putovní a bude sloužit i pro další závody pořádané naším klubem. 

29.5. - foto z lesa

Prostor závodu je pestrý, jak je pro "middle" třeba. Letecké pasáže dovolí dobrým běžcům rychlé tempo, na dohledávky v hustnících si ale bude dobré zpomalit. Srázků, kamenů, kupek, prohlubní, borůvčí ... je v prostoru opravdu hodně, ideální pro krátkou trať. A k tomu na zpestření remízková pasáž v závěrečné fázi závodu. Několik fotek pak jako pozvánka do centra závodu v areálu Oplocenka, kde se bude líbit především dětem. Přesvědčte se sami v naší fotogalerii z lesa.

26.2. - zveřejněn rozpis závodu

Všechny základní informace pro účast na závodě najdete v rozpisu.

19.2. - nová mapa
Do závodu ještě daleko, ale to nejdůležitější už máme připravené. Pro závod jsme vytvořili novou mapu, v létě ji ještě čeká aktuální revize. Terén je pro krátkou trať ideální, rozhodně se máte na co těšit - viz ukázky mapy.

 Podrobnější informace k závodu najdete na tomto webu začátkem léta. Zatím pilně trénujte a závoďte na jiných závodech v naší oblasti :-)