*Fotky* Veletrh sportu v Mníšku p.B. 23.4.2022

Veletrh sportu - premiérová akce v Mníšku pod Brdy organizovaná badmintonovým oddílem - Terezou Kudrnovou - se vydařila. Úvodní slovo měla mníšecká paní starostka Magdalena Davis, která ocenila aktivitu sportovních oddílů pro mníšeckou veřejnost.
Program ve sportovní hale ESMARINu trval od 9 do 16 hodin, kromě ukázky sportů (badminton, orientační běh, atletika, tenis, aerobic) probíhaly v přilehlém sále i zajímavé přednášky.
Děti střídaly různá stanoviště a my jsme rádi, že naše stanoviště orientačního běhu se stalo pro děti zajímavou atrakcí a mnohé se k nám několikrát vracely. Odhadem si orienťák vyzkoušelo přes 50 dětí a navíc i řada mládežníků a dospělých. S Markétou jsme připravily ukázku orienťáku v tělocvičně s měřením na SI čipy, orientační cvičení - kloboučkový slalom a v části přilehlého sídliště si děti vyzkoušely "městský sprint" na speciálně připravené mapce ESMARIN 1:2000. Díky krásnému počasí byl náš mikroorienťák mezi kvetoucími stromy příjemným zakončením sportovního dne.
 
Fotogalerie z akce je zde
 
Děkujeme účastníkům a těšíme se na shledanou na dalších akcích organizovaných oddílem orientačního běhu OK Dobříš.
 
Účast OK Dobříš (a nová mapka Esmarin) byla financována z grantu města Mníšek pod Brdy, mapky nám zdarma vytiskla tiskárna Mníšek.
Akci podpořili i další partneři, viz plakát akce zde. Všem děkujeme.
 
Za trenéry
Jana Bochenková
 
***
 
Veletrh sportu bude v sobotu 23.4.2022 hostit sportovně - relaxační centrum Esmarin v Mníšku pod Brdy.
Akce proběhne pod záštitou starostky města Mníšek pod Brdy paní Magdaleny Davis.
 
Návštěvníci z řad dětí i dospělých se mohou těšit na ukázku nejsilnějších mníšeckých sportů a řadu přednášek na téma sport a mládež.
Mezi 9-16 hodinou budou prezentovány tyto sporty: aerobik, atletika, badminton, orientační běh, tenis.
Besedy pro dospělé budou na téma psychologie a fyziologie mladého sportovce a výchova sportovce a člověka.
 
Návštěvníci koutku orientačního běhu se mohou těšit na ukázku tréninku orientačního běhu v tělocvičně a praktický trénink na nové mapičce ESMARIN v přilehlé klidné části starého sídliště severně od Esmarinu.
 
Plakát akce je zde
 
Na shledanou se těší trenérky OK Dobříš
 
Jana Bochenková
Markéta Žižková
 
Kontakt: okdobris@seznam.cz
Tel.: 602 394 614