8.5.2024 - OB pro veřejnost - závod OŽ ve Voznici

A jak to proběhlo?
 

Slunečné počasí, nová mapa na orientační běh Králova stolice i blízkost ke Praze přilákaly na státní svátek 8.5.2024 do Voznice přes 1200 orientačních běžců. Zkušený tým pořadatelů z OK Dobříš má tak za sebou úspěšné pořádání závodu Pražského a Středočeského oblastního žebříčku, celostátního rankingu pro dospělé a veterány a současně i veřejného závodu v orientačním běhu na krátké trati.

Fotky z cíle  a z celého závodního dne vám přiblíží nejlíp atmosféru závodu.

V lese bylo rozmístěno přes 100 kontrol, byly připravené závodní tratě pro všechny věkové kategorie i nezávodní tratě různé obtížnosti pro příchozí veřejnost. Na prezentaci se dohlásilo přes 130 dětí a dospělých, kteří si užili sportování v rozkvetlé jarní přírodě a vyzkoušeli si orientační běh. V cíli na kraji lesa čekalo na všechny pití a v centru závodu v obci Voznice pak stánky s občerstvením a s prodejem orienťáckých potřeb, pro nejmenší „dětská školka“ s kreslením a hrami a pro všechny pak možnost potkat kamarády, popovídat si, probrat záludnosti tratě a také zatleskat nejlepším dětem při vyhlášení výsledků.

Celkem proběhlo cílem 1130 závodníků na měřených tratích (nejmenší měli fáborkovou trať s možností zkratek) a přes 70 účastníků či rodinných skupinek si prošlo tratě Z (začátečnické neboli zážitkové) s ražením do průkazky bez měření času.

Konání závodu podpořili a umožnili: obec Voznice, město Dobříš, město Mníšek pod Brdy, lesy Colloredo-Mansfeld spol. s r.o., Vodohospodářská společnost Dobříš a další. Děkujeme.

 

Zalíbil se vám orientační běh, komplexní sport rozvíjející fyzické i rozumové dovednosti, odvahu i samostatnost v rozhodování a podporující pozitivní vztah k přírodě?

Přijďte v neděli 26.5.2024 v čase 10-14 hodin do barokního areálu Skalka v Mníšku pod Brdy, kde budou připraveny tratě s „lampionem“ hlavně pro orientační nezávodníky v rámci celosvětové akce „World Orienteering Week“. Startuje se poblíž kostelíka sv. Máří Magdalény. Blíže v článku s pozvánkou na webu okdobris.cz.

 
 
Zveme sportovní veřejnost všech věkových kategorií na náborový závod v orientačním běhu.
Přijďte si vyzkoušet orientační běh na mapě, kde se běží 8.5.2024 oblastní žebříček (ve středu na státní svátek).
A kde se natáčela píseň "Pod dubem za dubem" z pohádky Lotrando a Zubejda.
 
Informační letáček najdete tady
Při registraci v centru závodu a na startu vám všechno vysvětlíme, tratě jsou od nejlehčích po těžší, bude i fáborková trať pro nejmenší .
Přihlášky předem nejsou potřeba.
 
Pro registrované závodníky jsou všechny informace standardně v ORISu.
 
Centrum závodu - Voznice č.p. 71 (viz mapu).
K dispozici bude slané a sladké občerstvení a nápoje (včetně alko a nealko piva) v oddílovém bufetu a oblíbená pojízdná kavárna OKafe. Ve Voznice je restaurace. 
Parkování na staré "strakonické" silnici podél přírodní rezervace Andělské schody.
Na start závodu a z cíle do centra ve Voznici počítejte se vzdáleností 1,1-1,5 km.
 
V případě dotazů nás kontaktujte na okdobris@seznam.cz nebo zavolejte: 602 394 614
 
Těšíme se na viděnou.
Za trenéry Jana Bochenková
Orientační běh na Voznici