Skupiny

V oddíle jsou čtyři tréninkové skupiny pro děti, dorost a juniory od soutěžních kategorií DH10L až po kategorie DH20. Tréninkové skupiny jsou pojmenované zelená, žlutá, oranžová a červená.
 
  • zelená - pro nové a začínající děti. Od věku 6 let do 11 let. Výuka a trénink dovedností pro soutěžní kategorie HDR, DH10L, DH10
  • žlutá - pro pokročilejší děti ve věku 12 až 14 let. Trénink dovedností pro soutěžní kategorie DH12.
  • oranžová - pro dorostence ve věku 14 až 16 let. Začíná intenzivnější trénink výkonnosti a dovedností pro soutěžní kategorie DH14 a DH16.
  • červená - pro juniory ve věku 15+ let. Opravdu intenzívní trénink výkonnosti a dovedností pro soutěžní kategorie DH16, DH18, DH20. Na této úrovni výkonnosti ne nutné trénovat vícekrát (2 - 4 x) v týdnu.
Je přirozené, že se zvyšujícím se věkem, dovedností a výkonnosti jsou děti přeřazování do "vyšších" skupin. Přeřazení probíhá typicky jednou ročně a to v lednu, tak aby bylo dostatek tréninkového času pro děti, které postupují výše v soutěžních kategoriích. V individuálních případech může být dítě přeřazeno do "vyšší" skupiny i během kalendářního (soutěžního) roku.
Na přeřazení dětí se domlouvají všichni trenéři, zejména tedy trenéři skupiny ve které dítě je a skupiny, kam dítě jde.
 
Aktuální rozdělení dětí do tréninkových skupin najdete zde: