Pořádáme závody!

01.09.2018 09:31

*Aktualizováno* I v letošním roce nás čeká pořádání jednoho oblastního závodu v orienťáku. Akce se uskuteční v nově zmapovaném a zajímavém prostoru u Nového Knína, centrum bude v pěkném areálu SK Oplocenka. Za odměnu tam (mimo jiné) budeme mít kvalitní mapu pro naše vlastní tréninky :-)


 **** AKTUALIZACE - INFO PRO POŘADATELE ****

Rozdělení pořadatelů a pokyny k organizaci: Novy Knin_organizace_pokyny a rozdeleni.pdf

Banner na propagaci závodu: ob_novyknin_banner1.jpg

Letáček na propagaci závodu: ob_novyknin_letak.pdf

*****


Pořádný závod s opravdu velkou účastí jsme si vyzkoušeli uspořádat v roce 2017 na Kazatelně a vše šlapalo jak hodinky. Letos nás tedy čeká další akce - pořádání krátké trati by mělo být o něco jednodušší a taky můžeme využít spoustu zkušeností z loňského roku.

Chceš-li běhat, musíš také něco uspořádat!

Pořádání je součástí orienťáku a oddílové činnosti, jinak by žádné závody nebyly a neměli bychom co běhat. Zároveň je to dobrá zkušenost, abychom věděli, jak to vlastně při závodech funguje. Do pořádání se přitom může zapojit úplně každý, nejsou třeba žádné speciální znalosti. S parkováním aut, výdejem pití v cíli, hlídáním dětí závodníků v orienťácké školce nebo prodejem občerstvení můžou pomoci i rodiče dětí, kteří sami závody neběhají.

Příjmy z pořádání závodu jsou také důležitou součástí oddílového rozpočtu. Současně všichni (především vedoucí úseků), co pořádají aktivně ve větším rozsahu (tj. více než jen během samotného víkendu), získají také za svou práci alespoň symbolickou odměnu, kterou je možné využít např. na úhradu startovného v podzimní sezóně (podrobněji na konci textu).

Organizace pořádání

Všichni pořadatelé budou rozděleni do jednotlivých úseků, aby každý dobře věděl, co má dělat a s kým. Rozdělení bude na základě zkušeností z loňska a vlastních preferencí a možností (a taky potřeb závodu). Jelikož pořádáme v září, kdy nám vždy chvíli trvá než naběhneme do standardního režimu, je třeba dát dohromady min. seznam pořadatelů ještě teď před prázdninami. Podle toho, kolik nás na pořádání bude, se pak můžeme rozhodnout, jestli budeme dělat třeba vlastní oddílový bufet (loni skvěle fungující!) a příp. další aktivity. Hlaste se tedy na pořádání přes přihláškový systém (do 18.6.), abychom věděli, s kým můžeme počítat. Poté proběhne rozdělení do úseků a těsně před závody budou k dispozici i podrobnější pořadatelské informace.

Děti běží závod

Pořádání se týká především dospělých, kteří tedy náš závod nemohou běžet. Děti by naopak běžet měly, závod se počítá do oblastního žebříčku. Navíc připravujeme pro žactvo a dorost speciální prémii, kterou určitě budou chtít vyhrát :-) Mimo závod ale i děti můžou pomoci s pořádáním, např. při parkování, prezentaci, po závodě s pitím v cíli, v dětském koutku, vyvěšováním výsledků apod. Přihlašujte tedy děti jak na závod (tj. běžím závod), tak pro pořádání.

Tratě pro veřejnost

Součástí našeho závodu budou i jednoduché tratě pro příchozí. Můžete tak pozvat své přátele a známé, aby si orienťák vyzkoušeli.

Stránky závodu už se začínají plnit prvními informacemi.

 

A to nejdůležitější na závěr: závody se konají v sobotu 22.9.2018 v Novém Kníně, tak s tím ve svých víkendových programech všichni počítejte.

Zde malá obrazová pozvánka do lesa a na shromaždiště:

Odměny za pořádání:
- hlavní funkcionáři (dlouhodobá příprava - ředitel, stavitel, hl. rozhodčí, šéf shromaždiště, šéf IT) - 2000 Kč
- aktivní pořadatelé (ostatní vedoucí úseku a příprava ve dnech před závodem, min. 3 dny pořádání) - 500 Kč
- ostatní pořadatelé - bez extra odměny, je součástí oddílové aktivity a členství v oddíle
O rozsahu aktivity a konkrétní odměně rozhodují vedoucí úseku.

 

—————

Zpět