Podmínky pro nábor nových členů OK Dobříš

30.08.2015 22:53

Každým rokem se nás obrací řada zájemců o zapojení do našeho oddílu. Pro všechny, které oslovila činnost našeho klubu a chtěli by se k nám přidat, resp. přihlásit své dítě, přinášíme základní informace a podmínky.

OK Dobříš je sportovní oddíl se zaměřením na sporty v přírodě, především orientační běh. Věnujeme se převážně dětem, závodů se ale účastní i řada dospělých. Více o naší činnosti najdete v sekci O nás a Pro rodiče, novinkách na webu, hodně napoví také fotky z jednotlivých akcí nebo se zeptejte současných členů oddílu.

Máte-li zájem přihlásit do oddílu sebe nebo své dítě, počítejte zejména s tímto:

  •     Jsme sportovní oddíl. Jde nám především o radost z pohybu a z toho, že sportujeme v přírodě, výsledky v závodech nejsou rozhodně na prvním místě. Na druhou stranu ale určitá soutěživost je přirozenou součástí sportu, a pokud vám toto chybí a chcete prostě jen být venku na vzduchu, zkuste raději některý ze skautských oddílů.
     
  •     Pravidelná účast na tréninkách. Jste-li úplní začátečníci a chcete-li se orienťák naučit aspoň průměrně, bude to chtít nějaký čas a hlavně pravidelnou účast na tréninkách, aby vám nic neuteklo. Jestli už teď máte každý den jeden kroužek, zvažte své priority.
     
  •     Jezdíme na soustředění a závody. A ty jsou o víkendech. Bez závodů by to nebyl opravdový sport, tam si nejlépe vyzkoušíme, co už umíme. Na soustředěních se toho zase nejvíc naučíme a hlavně se nejlépe zapojíme do party ostatních dětí a dospělých. Optimální účast na víkendových závodech je zhruba jednou měsíčně, minimum jsou dvě akce během pololetí.
     
  •     Orienťák je rodinný sport. Dá se totiž dělat od narození až do … dokud se udržíte na nohou. Z vlastní zkušenosti víme, že se postupně do orienťáku zapojují sourozenci, rodiče…, a to i přestože sami dříve nijak aktivně nesportovali. A i když rodiče sami neběhají, je třeba dovézt děti na závody, soustředění. U starších dětí můžete občas sdílet dopravu s ostatními, několika víkendům na závodech se během roku ale ani tak nevyhnete.


Jestli to tedy s orienťákem opravdu chcete zkusit, doporučujeme vám zúčastnit se některého z veřejných závodů v OB ve středočeském kraji nebo akcí, které několikrát ročně pořádáme přímo v Dobříši a okolí. Když se vám to bude líbit, napište nám mailem (viz kontakt) a my se vám ozveme.

Kapacita oddílu (dětské skupiny) je omezená, v současnosti máme cca 50 dětí a o moc víc se nás hlavně v zimě na tréninky do tělocvičny už nevejde. Nové děti proto přijímáme podle uvolněných míst, přednost mají především sourozenci a kamarádi současných členů oddílu (i kvůli dopravě na závody a prostě protože je to rodinný sport).

Pokud jste dočetli až do konce a ještě jsme vás neodradili, je velká šance, že by se vám u nás mohlo líbit. Tak se přijďte podívat na některý z tréninků nebo nám napište na oddílový email a uvidíme, co se s tím dá udělat.

—————

Zpět