Žákovská akademie v Karlově 20-22.9

25.09.2019 12:09

Žákovská akademie v Karlově 20.-21. září 2019

V pátek 20. září se sešlo přes 40 borců a borkyň ze Středočeského kraje v kategoriích DH12 a DH14 v Karlově v Jizerských horách na výběrovém soustředění před závěrem sezóny, aby potrénovali na závěrečné štafety a družstva, které se konají v říjnu v Tisu u Blatna. Za náš oddíl se z dětí zúčastnili: Julča Bambousková, Kačka Fialová, Bětka Kašparová, Amálka Petriláková, Adélka a Bára Houskovy, Justýna Baštová, Jenda Jiras, Tonda Jiras, Vašek Lorenc, Matys Ondřej, Kryštof Peckl, Přemek Žižka a za trenéry Martina, Jindra, Ferda a jako doprovod Jáchym v kočárku J

Celé soustředění nám přálo počasí, bylo nádherné slunečno, i když po ránu už byla občas jinovatka. V pátek večer proběhla tzv. „taškařice“ s krabičkami přímo na ubytování (cílem bylo si projít prostory na ubytování, najít krabičky, zapamatovat si jejich čísla a pozici a poté na čas podle přiděleného číselného pořadí je co nejrychleji v tom pořadí orazit).

V sobotu nás dopoledne čekaly sem-tamy na mapě Slovanka (stavitelka Jana Bochenková), odpoledne štafety dvojic. Odpoledne nás navštívil reprezentant Kuba Glonek, stavitel štafet, který se s námi podělil o své tréninkové a reprezentační zkušenosti a provedl rozbor štafetoých tratí.

Po večeři přišel na řadu tradiční noční orientační běh (stavitelkou jsem byla já), se startem z ubytování a cílem tamtéž. V neděli dopoledne nás čekal lesní sprint na mapě Kupkovanka (stavitel Jindra). Některým změna měřítka z mapy Slovanka, která je v 1:10 000 na měřítko 1:4000, dělala ze začátku trochu problémy, ale musím říct, že všichni dobříšští borci a borkyně si s tréninky poradili velmi dobře a bylo vidět, jak se postupně s každou kontrolou zlepšují. Po obědě byl vyhodnocen sprint a soustředění bylo oficiálně ukončeno a všichni odjeli úspěšně domů. Výsledky se objeví na stránkách Středočeského kraje (https://stredoceskaoblast.unas.cz/zakovsky-vyber/) a fotky našich borců z tréninku jsou na oddílovém facebooku (https://www.facebook.com/groups/330594870981723/).

Níže pár reakcí:

„Nejvíc mě potěšila návštěva reprezentanta a jeho vyprávění o přístupu k OB, což mě hodně motivovalo. Úžasný byl přístup trenérů a připravené akce.“

 

„Bylo to super, ale docela náročný. Nejlepší byl sprint."

Tak na jaře se těším znovu J

Martina

—————

Zpět