Vánoční besídka aneb velký rodinný přebor OK Dobříš v halovém OB

14.12.2015 21:35

* Aktualizováno * Přestože naše závodní sezóna končí obvykle začátkem listopadu na Velké Kunratické, stalo se již tradicí, že se na konci roku opět všichni potkáme a rozdáme si to v prestižním oddílovém přeboru v halovém OB. Nejde ale ani tak o seriózní závodění, jako spíše o společné setkání a pobavení v předvánočním období. Chybět nebude ani letos vánoční stromeček, drobné dárky a odměny pro všechny aktivní sportovce. Akce se koná v sobotu 19.12. odpoledne v dobříšské sportovní hale (sportovní areál V Lipkách, vedle 2. ZŠ).

 

Aktualizace informací před akcí:

  • sraz v hale v sobotu v 15 hod.
  • nezapomeňte si sportovní obuv a oblečení, SI čip, trošku cukroví (kdo už má napečeno:-) a dárek pro kamaráda z oddílu (losovaný ve vánoční tombole)
  • dorazí i vzácný host, jeho jméno je zatím tajemstvím :-)
  • komu z dětí bude chybět rodič do týmu, může ho nahradit náš švédský občasný skoročlen Emil :-)
  • těšit se můžete taky na diplomy za letošní sportovní výkony, krásné medaile a ceny pro vítěze halového přeboru, možná odměny za účast na podzimních závodech a hodnotné odměny pro všechny oddílové "béčkaře"
  • atmosféra bude taková, jakou si ji uděláme - vemte si něco na fandění nebo něco vánočního, jak je libo. Hlavně ale přibalte dobrou náladu!

 

Původní informace:

 

Velký rodinný přebor OK Dobříš v halovém OB

Protože jsme sportovci, musí být samozřejmě i naše oddílová besídka trochu sportovní. Hlavní částí besídky bude opět jednoduchý, ale velmi atraktivní závod podle plánku haly, při kterém se rodiče mohou z hlediště dívat, jak to půjde jejich dětem. Následně se role vymění a děti se budou dívat, jak si s mapkou haly a jednoduchou tratí poradí jejich tátové a mámy.

Na úvod programu bude i společná rozcvička a krátký trénink na rozběhání. Rodiče se také mohou zapojit už od začátku, i těm, co pravidelně neběhají, trocha sportu před vánoci určitě prospěje.

Účast na úvodní rozcvičce je pro rodiče samozřejmě dobrovolná. V hlavním závodě ale předpokládáme, že v tom své děti nenechají a nastoupí s nimi do rodinného družstva. Orienťák je totiž víc než cokoli jiného opravdu rodinný sport! Každé dítě by tedy k sobě mělo mít jednoho dospělého. Jejich výkon se totiž bude hodnotit společně, a to prostým součtem časů dítěte a dospělého. Pokud je v některé rodině více dětí než dospělých, bude se čas dospělého počítat všem jeho dětem. Orientace v hale s jednoduchým plánkem není nic složitého, takže to zvládne opravdu každý.

Na závěr programu proběhne vyhlášení výsledků a předání cen nejlepším. Děti budou hodnoceny v rámci svých skupin (podle věku a zkušeností), takže šanci na stupně vítězů mají určitě všichni. Oceněny budou také nejlepší výkony letošního roku a hodnotné prémie dostanou všichni ti, kteří si je zasloužili pravidelnou účastí na závodech podzimní sezóny (včetně dospělých).

I když půjde tentokrát jen o halový závod, kousek lesa tam samozřejmě chybět nebude. Ano, součástí besídky bude vánoční stromeček a pod ním by měly být dárky. Výběr dárků bude podobně jako loni formou "tomboly", každé dítě si odnese jeden vánoční dárek.

 

 Přibližný časový program (sobota 19.12.):

15:00 sraz v šatně sportovní haly, rozcvička, rozběhání

16:00 začátek rodinného přeboru

17:15 vyhlášení výsledků, předání diplomů a dárků

18:00 konec programu

S sebou:

  • Obuv a oblečení na sportování v hale (kdo má, vemte si oddílové triko/dres), láhev s pitím
  • Něco na hlasité fandění (trubka, řehtačka, zvonec… nebo aspoň ruce na tleskání)
  • Kdo má, tak i vlastní SI čip (ostatním půjčíme)

 

Akce je určena všem našim dětem bez ohledu na to, kolik toho už umí. Stejně tak i jejich rodiče nepotřebují ani pořádnou fyzičku, ani mapové zkušenosti – v hale se nikdo neztratí. Tak si přijďte před vánočními svátky všichni trochu zasportovat a pobavit se s ostatními.

Přihlášky na akci přes oddílový přihláškový systém, fotografie z loňského ročníku v galerii.


 

—————

Zpět