*Akt.* Úspěšné vystoupení štafety DH18 na MČR štafet a klubů 8.-9.10.2022

14.10.2022 07:45

Záznam televizního přenosu můžete shlédnout na internetu - dokument je zde.

***

V centru pozornosti štafetového šampionátu byly závody dorostu a dospělých. Na sobotní Mistrovství a Veteraniádu ČR štafet a nedělní  Mistrovství a Veteraniádu ČR klubů vyslali své zástupce také orientační běžci z OK Dobříš.

Krásné fotky pro vás nafotil Martin Snížek - navštivte oddílovou fotogalerii.

Do sobotního mistrovského závodu štafet bylo třeba se kvalifikovat ze seriálu závodů po celý rok. Z OK Dobříš na MČR postoupily štafety D18, H18 a D21. Na závodě MČR dopadli nejlépe na 21. místě dorostenci v H18 (Martin Snížek, Jakub Janda, Matouš N.Petrilák). V D18 byly holky 31. (Julie Bambousková, Bětka Kašparová, Adéla Kotková), štafeta D21 byla 39. (Anežka R.Petriláková, Julie Baštová, Petra Košťáková). A naši veteráni? V D135 byla štafeta  33. (Blanka Hrušková, Jana Nová, Petra Petriláková), pánové H135 neměli v pořádku ražení.

Kdo neměl štafetu podle soutěžního řádu, běžel mixy - běželo skoro 100 štafet!!

Celkové výsledky jsou v ORISu.

Nedělní ráno přivítalo závodníky sluníčkem a místy i jinovatkou.

Do MČR klubů jsme vyslali štafety DH18, DH21 a veteránskou DH225.

Pochvalu za výborný výkon zaslouží sedmičlenná štafeta DH18, která v neděli obsadila 14. místo z celkem 41 štafet. Štafeta běžela ve složení: Martin Snížek, Adéla Kotková, Matouš N. Petrilák, Alžběta Kašparová, Václav Lorenc, Julie Bambousková, Jakub Janda.

Ve veteránech obsadilo družstvo DH225 35.místo , sedmičlenná štafeta DH21 byla disk.

Výsledky jsou v ORISu.

Na závěrečném vyhlášení Mistrovství a celoročních soutěží jsme zatleskali naší závodnici Julii Bambouskové, která v žebříčku A 2022 získala 3.místo v kategorii D16A. Gratulujeme!