Světový den orientačního běhu v Dobříši

11.05.2018 13:28

Zkuste si jednoduchý orienťák v prostoru sportovního hřiště a areálu ZŠ a přidejte se k pokusu o světový rekord! Přijďte se projít či proběhnout, rychlost pohybu nerozhoduje a mapová náročnost bude velmi jednoduchá.

SVĚTOVÝ DEN ORIENTAČNÍHO BĚHU V DOBŘÍŠI

Najdete cestu z bludiště školního areálu?

23. května 2018 se po celém světě uskuteční stovky akcí v orientačním běhu s cílem představit tento sport veřejnosti a překonat poslední světový rekord z roku 2017, kdy v jeden den absolvovalo orienťák 288 000 lidí. V nabídce míst nebude chybět ani Dobříš!

Termín: středa 23. května kdykoli v době od 16:30 do 19 hod.

Místo: školní sportovní hřiště (atletický ovál) v Dobříši, GPS souřadnice 49.7796194N, 14.1725128E

Tratě: připraveny budou tři tratě od nejkratší a nejjednodušší až po opravdovou závodní trať pro špičkové orienťáky:

  • Sprint Mini - délka 0,4 km, 5 kontrol, pouze v areálu sportovního hřiště, možno běžet na čas a vyzkoušet si elektronickou časomíru Sport Ident
  • Sprint Klasik - délka 0,7 km, 7 kontrol, základní trať pro účastníky World Orienteering Day
  • Sprint Elita - délka 2,0 km, 12 kontrol, závodní trať s mnoha volbami postupů a těžšími kontrolami, možnost běžet na čas (SI čipy)

Potřebné vybavení: běžné sportovní oblečení a obutí, mapu s tratí obdrží každý účastník v místě startu. Zájemcům na místě vysvětlíme i základy orientace a práce s mapou.

Účast zdarma. Každý, kdo absolvuje celou trať, bude zařazen do losování o zajímavé ceny. Malé děti mohou trať absolvovat se svými rodiči. Dávejte prosím pozor na riziko srážky s jinými běžci, běhejte opatrně a s rozvahou - zbytečné chyby na mapě rychlým během stejně nedoženete. Pozor také při přebíhání silnice (pouze u trati Elita). V některých místech je vysoká tráva, doporučujeme repelent proti klíšťatům.

Pořádá: OK Dobříš - oddíl sportů v přírodě
Činnost klubu podporuje Město Dobříš.

Aktuální informace k akci:

Dobříš hlásí 201 účastníků celkem. Včetně dětí, co běžely během dne v rámci školního programu (1. ZŠ a Gymnázium K. Čapka) a našeho oddílového tréninku. Užili jsme si to ... a očekávaná bouřka přišla až v noci po závodě :-)


Ohlasy na letošní akci: reportáž v Příbramském Deníku (vč. spousty fotek), rozhovor na Radiožurnálu (z pražského závodu) a pozvánka na akci na Dobříšskoaktuálně.cz + reportáž z naší akce.

Pár fotografií v galerii.

Základní pokyny pro účastníky aneb Desatero pro úspěšné zvládnutí prvního orienťáku: WOD Dobris_pokyny_2018.pdf

Další informace o akcích WOD z celého světa najdete na worldorienteeringday.com

Plakát se základními informacemi ke stažení: WOD Dobris_pozvanka_2018.pdf

Dobříšský World Orienteering Day se poběží v tomto prostoru: fotky z terénu

                            

           


—————

Zpět