Orienťák pro veřejnost na Vlašce

19.08.2014 22:51

Jen ty, mapa a neznámá trať v lese. Zvládneš to? V rámci celonárodní sportovní akce Dny orientace v přírodě pořádáme 27.8. na Vlašce orienťák pro veřejnost. Zároveň jde o prázdninový trénink OK Dobříš.

Chceš si vyzkoušet orienťák – sport pro každého šikovného kluka či holku, který se odehrává v té nejkrásnější tělocvičně – v přírodě? Na závěr prázdnin jsme v lese okolo Vlašky připravili jednoduchou trať. Stačí přijít na Vlašku, vyžádat si u obsluhy občerstvení mapu s tratí (za symbolický poplatek 5 Kč) a vyrazit na trať. Čas se neměří, důležité je najít všechna kontrolní stanoviště a vrátit se zpět na Vlašku. Za absolvování celé trati a nalezení všech kontrol si pak na Vlašce můžeš vybrat malou odměnu.

Základní informace:

Termín: středa 27.8., tratě budou připraveny v době 14 – 19 hod., od 17 hod. budou na Vlašce i trenéři OK Dobříš, kteří můžou poradit a pomoci začátečníkům

Místo: Dobříš – Vlaška, areál zahradní osvěžovny na severním okraji Dobříše (www.brdman.cz)

Tratě:

  • A – „linie“ – jednoduchá trať pro malé děti a úplné začátečníky, vyznačena červenobílými fáborky, možnost zkracování linie mezi kontrolami, cca 1,5 km
  • B – jednoduchá trať pro větší děti a začátečníky, délka cca 2,5 km
  • C – náročnější trať pro dospělé a zkušenější děti, délka cca 5 km (měřeno vždy vzdušnou čarou, skutečná uběhnutá vzdálenost je o něco delší)

Kontrolní stanoviště budou v terénu vyznačena červenobílými lampiony. Průchod kontrolami si každý účastník označí ve svém závodním průkazu (součást mapy).

Mapa: Vlaška, speciální mapa pro orientační běh, měřítko 1:10.000

Další informace: na Vlašce budou po celou dobu k dispozici letáky se základními pokyny pro začátečníky, od 17. hod. zájemcům rádi pomůžou i trenéři OK Dobříš.

Akce je zároveň prázdninovým tréninkem OK Dobříš a prvním společným rozběháním před podzimní sezónou.

 

—————

Zpět