Jarní otvírání studánek - Brdy

10.03.2016 16:45

Aneb první letošní hromadný trénink OK Dobříš s mapou, buzolou a červenobílými lampiony. Zimní pauza byla dlouhá, tak si pojďte společně připomenout mapování v lese, aby nám to pak o týden později na prvních závodech už šlo jako zkušeným orienťákům.

Trénink je otevřený oddílovým dětem, jejich sourozencům i rodičům, připraveny budou tratě od linie až po mapově náročnější trať (na úrovni HD16). Pro nejmenší děti a neorienťáky bude nachystaný plyšákový mini-orienťák, tak s sebou klidně vezměte své malé sourozence či kamarády i mimo náš oddíl.

Účast na tréninku doporučujeme určitě všem, je lepší dostat se do kontaktu s mapou v klidu na tréninku, než pak o týden později na startu závodu. Také bude na všechno mnohem víc času než při pravidelných středečních trénincích. Téměř nutností je pak účast dětí, které na podzim ještě nebyly na žádném závodě, abychom si vyzkoušeli jejich možnosti a podle toho je pak hlásili na závodech do správné kategorie.

Termín: neděle 13.3., sraz na místě startu v 15 hod.

Místo: mapa Kamenná (měřítko 1:10.000), les na hlavním brdském hřebeni na východ od silnice Mníšek - Řevnice

Start, cíl: asi 700 m SZ od parkoviště na cestě, dá se dojet i s kočárkem, místo startu zde

Tratě: kratší a střední okruhy a hvězdice náročností odpovídající kat. Linie, HD10, HD12 – HD14 a HD16

Doprava: každý vlastní, parkování aut možné na silnici mezi Mníškem a Řevnicemi (tzv. parkoviště „pod dráty“), 49.8863894N, 14.2579922E

Předpokládaný konec: mezi 17. – 18. hod.

Přihlášky: nejsou třeba, počítáme automaticky se všemi členy oddílu, map bude dostatek

S sebou: běžecká obuv a oblečení dle počasí, buzolu, mapník, lehké občerstvení

Koná se za každého počasí, v případě deště bude k dispozici oddílový stan.


Pozn: děti, které jsou o víkendu na soustředění u Písku, se tohoto tréninku zúčastní taky. Ze soustředění (příjezd odpo na nádraží v Příbrami) zamíříme hned na brdský hřeben, dopravu si ještě zkoordinujeme.

 

—————

Zpět