Informace k závodům – 9.11., Velká Kunratická

06.11.2014 22:50

Vrcholem podzimní sezóny mnoha atletů, orienťáků, lyžařů, horolezců, vodáků… a dalších sportovců je tradiční kros Velká Kunratická. Nejznámější český kros se koná tuto neděli v Praze – Kunraticích a OK Dobříš se opět zúčastní.

Velká Kunratická – neděle 9.11.

 

Místo: Krčský les, Praha – Kunratice (50°1'1.449"N, 14°28'48.583"E)

Start: intervalově od 9:00 do 13 hod.

Trať: terénní okruh po pěšinách, délka od 370 m do 840 m / dorost 1330 m / dospělí 3100 m (Hrádek)

Sraz našich členů:

8:30 – starší žákyně a dorostenky, tj. Klára & Táňa (Jana N.)

9:20 – děti ročník narození 2001 – 2003 (trenéři Jana N., Jana B., Kamil, Martin – někdo z nich)

10:15 – děti ročník narození 2007 – 2010 (trenérka Lenka P.)

11:45 – děti ročník narození 2004 – 2006 (trenéři Jana N., Jana B., Kamil, Martin – někdo z nich)

Pozor: dospělí se na tento závod hlásili sami přímo pořadatelům (vzhledem k omezené kapacitě a dřívějším termínům), oddíl zajišťuje přihlášky pouze pro děti. Pokud někde nemá číslo a chtěl by si závod zaběhnout, může to zkusit přímo na místě, kde se u prezentace občas nabízejí čísla od přihlášených závodníků, kteří nedorazili.

PS: jestliže někdo z přihlášených dětí nemůže na poslední chvíli přijet (nemoc, zranění), zavolejte svým trenérům, přihláška se odevzdává až ráno při prezentaci závodu.
 

Podrobněji:

Jedná se o kros, tj. atletický běh v terénu na vyznačené trati. Děti běží trať vyznačenou po lesních pěšinách o délce 370 - 840 m, resp. pro dorostenky a starší žactvo 1330 m. Startuje se v kráýtkých intervalech za sebou, kategorie jsou oddělené podle pohlaví a věku. Je to trochu jiný zážitek než na orienťákách, trať je krátká a relativně rychlá, běží tam hodně dětí … určitě zajímavá zkušenost pro všechny malé sportovce!

Vzhledem k velikosti závodu a časovému programu je organizace trochu složitější a hektická. Závod se koná v Praze – Krčském lese. Start dětských tratí je kousek od ulice Krále Václava IV., někde v blízkosti doporučujeme i zaparkovat. Počítejte s tím, že zde bude hodně lidí a hodně aut. Příp. se domluvte více rodin na společné dopravě autem, ať se tam všichni lépe vejdeme.

S ohledem na časový program jednotlivých kategorií bude náš sraz rozdělený do více skupin. Místo srazu bude poblíž dětského startu, označené oddílovou vlajkou. Registraci všech našich dětí zajistíme hned ráno podle přihlášek přes oddílový systém, abychom ještě získali potřebný počet startovních čísel. Na místě budeme společně fandit ostatním dětem z oddílu, co zrovna poběží, rozcvičíme se, proběhneme si trať předem nanečisto… při čekání na vlastní start se můžete podívat i na hlavní závod dospělých.

Doporučuji přijet už v běžeckém oblečení, doplněném dalšími vrstvami navíc. Závod sám je krátký a běží se nalehko, po závodě je třeba se převléct do suchého a teplého (vč. bot!). Přijet je samozřejmě možné už dřív, určitě ale ne moc později, abyste se stihli před závodem trochu rozběhat

Další informace k závodu na stránkách závodu.PS: Potřebuje-li někdo pořídit sportovní vybavení, na Kunratické se prezentuje řada výrobců a prodejců běžeckých bot i oblečení, často za zajímavé ceny.

—————

Zpět