Hejbejte se kosti moje aneb děti s rodiči a rodiče s dětmi

31.12.2018 10:44

Zimní sezóna pro nás i naše děti znamená čas odpočinku, nabírání nových sil a lenošení.

V rámci aktivit našeho oddílu Vám i v roce 2019 nabízíme společné výběhy dětí i rodičů za krásami brdských lesů. Zimní běhání přináší krom udržení tělesné kondice také zlepšování imunity Vás i Vašich dětí, zpestření krátkých zimních dnů a smysluplné trávení volného času. Zkuste tedy vyměnit část Vašeho lenošení či nákupních výletů za společně strávený čas nejen s Vašimi dětmi, ale i s ostatními členy oddílu, kteří mají podobné smýšlení a pevnou vůli. Dokažte Vašim dětem, že jste sami schopni na sobě pracovat a strávit s nimi aktivně společný čas.

Cílem není se totálně zničit, ale příjemně si zlepšit vytrvalost, vzájemně se potkat a poznat, a hlavně udržet nebo zlepšit si stávající fyzickou kondici, na kterou pak můžeme na jaře navázat dalším tréninkem. Vhodná zimní příprava je zároveň dobrým základem pro kvalitní výkony v prvních OB závodech, nebo jako příprava na Vaše vlastní běžecké závody.

Které výběhy máme za sebou?

30.12.2018 v Mníšku

Kdy pokračujeme?

Tuto sobotu, 05.01.2019 v 11 hod na Vlašce

https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=14.1714782&y=49.7964353&z=18&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9gPpnxWOap&ud=14%C2%B010%2716.723%22E%2049%C2%B047%2749.137%22N

Kdo může přijít?

Přijít můžou všichni - členové oddílu, ale i jejich rodiče, kamarádi a přátelé. Každý výběh bude v přihláškovém systému, pokud se přihlásíte, jenom dobře, budu se na Vás více těšit. Přijít ale můžou i Ti, kteří se rozhodnou na poslední chvíli.

Kdy a kde se budeme scházet?

Scházet se budeme střídavě v Mníšku i na Dobříši, místa se budou měnit, abychom to měli stejně daleko. Terénem budou vesměs lesní cesty, místy asfalt. Čas a den tréninku budu směřovat na sobotu 11hodinu. Samozřejmě ho také budu upravovat dle vlastních aktivit.

Jak to bude probíhat?

Vybíháme na čas,  buďte na místě raději o 5 minut dříve. Důvod je zřejmý. Postávání v chladném počasí není pro nikoho příjemné a může přivodit nachlazení. Po pár minutách pomalého běhu se rozhýbeme a pokračujeme v souvislém běhu. Doba společného výběhu je 60 minut.

Nebudou děti nemocné?

Naopak. Pomalým zvykáním si na chladný vzduch si posílí imunitu a budou pak mnohem odolnější. Nějaká ta nudlička možná přijde, ale tělo se pak přizpůsobí a zvýší si odolnost. Důležité je vzít si s sebou suché věci na převlečení, po doběhu děti na místě převléci a hurá do tepla. Doplnit tekutiny, doma se protáhnout a dát si něco dobrého, teplého za odměnu.

Jak se obléci?

Oblečte se vždy stejně jako pro pobyt venku, kdyby bylo o 5st tepleji. V žádném případě neberte teplou bundu. Vhodné jsou dle počasí 2-3 vrstvy, většinou kombinace krátkého a dlouhého trika, při chladnějším počasí pak slabé sportovní bundy, třeba naší oddílové. Na nohy dlouhé elasťáky, slabé rukavice a lehkou čepičku, event čelenku.

Jak se najíst?

Větší jídlo 2h před, pokud nestíháte, pak se dá zbaštit 1h před rohlík máslem event marmeládou na zaplnění žaludku, banán pak klidně i cestou na trénink.

Kolik toho naběháme?

Každý si uběhne dle kondice a nálady svou dávku. Běháme na předem dohodnuté trase tam a zpět, zvládnou všichni vč maminek a dětí. Ti kdo přecení své tempu běhu si odpočinou chůzí. Maminky si mohou dopřát procházku po stejné trase. Nakonec se zase všichni sejdeme na místě výběhu, ve stejnou dobu.

Budu ostatním stačit?

Určitě ano, navíc se budeme pohybovat ve známém terénu a děti i rodiče utvoří mini skupinky dle aktuální potřeby si zaběhat. Cílem je společný prožitek.

Těším se na Vás

Martin Bambousek za trenéry OK Dobříš

 

 

 

—————

Zpět