Zimní soustředění 2018

11.11.2017 21:07

Zimní soustředění se zatím pokaždé konalo na Šumavě, tak tomu bude i v lednu 2018. Soustředění se uskuteční v lokalitě Nové Hutě, což je jedno z menších šumavských středisek. V případě dobrých sněhových podmínek zde vede lyžařská magistrála, pokud nebude dost sněhu, budeme podobně jako v minulosti dojíždět auty na "modravský ledovec" nebo si dáme "letní" orienťák na nové mapě na Borové Ladě.

Program bude podobný jako v předchozích letech - přes den tedy dle sněhových podmínek trénink na běžkách či běhání, večer mapa. Teoretická část bude určena i pro běhající rodiče, následovat pak budou ještě informace o plánech na sezónu 2018. Vzhledem k tomu, že se jedná na dlouhé zimní období o jedinou společnou akci, a také proto, že jde o výjimečnou příležitost probrat společná oddílová témata, doporučujeme účast všem aktivním členům oddílu. U starších dětí není účast rodičů nutná, pokud jsou už samostatné a domluvíte se s někým na společné dopravě.
Termín: 19.1. - 21.1.2018. Příjezd v pátek večer, odjezd v neděli odpoledne.
Ubytování: zajištěné v horské chatě Kodrea v Nových Hutích. Chata má potřebnou kapacitu, v místě bude i stravování (sobotní snídaně - nedělní oběd).

Ceny: plná penze za den / za celý pobyt:

  • děti do 12 let:  390 / 740 Kč
  • děti nad 12 let:  450 / 860 Kč
  • dospělí:  550 / 1040 Kč

Přihlašování na soustředění probíhá přes oddílový přihláškový systém, termín přihlášek do 3.12.2017.
Program a vybavení: jako vždy sportovní a hravý, bude upřesněno podle aktuálních sněhových podmínek. Kdo nemá vlastní vybavení na běžky, doporučujeme půjčovny na Kvildě (Ski Kvilda, raději předem rezervovat, při větší objednávce by to možná přivezli i na Nové Hutě) nebo např. v Praze na Barrandově (Lyže levně).
Chata Kodrea má dostatečnou kapacitu, je tedy možné, aby se akce zúčastnily celé rodiny. Zejména pro nové děti (i jejich rodiče) je toto soustředění skvělou příležitostí pro seznámení s ostatními, aby se brzy zapojily do party ostatních dětí.

Pokud počet zájemců převýší kapacitu hotelu, budou upřednostněny rodiny s aktivně závodícími a trénujícími dětmi. Pokud počet přihlášených přesáhne kapacitu ubytování, bude o možnosti účasti na soustředění rozhodovat 1) závodní aktivita během roku 2) tréninková aktivita během roku 3) datum přihlášky. Různé kombinace bodu 1-3 budou individuálně posuzovány a spravedlivě zohledněny.

Začátek zimy zatím vypadá nadějně, tak doufejme, že i v lednu bude na Šumavě dost sněhu. A i když tomu tak v minulosti někdy nebylo, soustředění jsme si vždy pořádně užili, což máme v plánu i letos. Zavzpomínat můžete ze starších fotek, např. z roku 2017, 2016, 2015, 2014, 2013 či z toho úplně prvního v lednu 2012 , kdy jsme bydleli jen pár metrů vedle (a budete překvapeni, jak ty děti vyrostly:-)

Skol!


Pozvánka na členskou schůzi 

V sobotu večer proběhne také oficiální členská schůze OK Dobříš (schválení výroční zprávy, náměty k činnosti oddílu apod.). Hlasují členové oddílu starší 15 let. Všichni jsou samozřejmě zváni.

—————

Zpět