Velká Kunratická a jiné akce OK Dobříš

14.11.2011 20:44

Kromě pravidelných středečních tréninků se děti OK Dobříš účastní také vybraných víkendových podniků. Mezi nejzajímavější akce poslední doby patří Velká Kunratická a závěrečný závod středočeského poháru v orientačním běhu v pražské Divoké Šárce.

Velká Kunratická (13.11.) se letos konala už po 78.! Mezi více než tisícovkou dětí na nejznámějším krosu u nás se ukázali i malí závodníci OK Dobříš. Přestože to pro většinu z nich byla první zkušenost s takovým závodem, ničeho se nebáli a šli do toho naplno. Mladší děti soupeřily na trati o délce 370 m, starší na okruhu dlouhém 840 metrů. Nejrychlejší z mladších dětí byl Tedík Dudla (čas 1:32, celkově ve své kategorii 12.!), z děvčat pak Julča Nentvichová (čas 1:36, už mezi staršími děvčaty na 119. místě ze 168, nejlepší holky běhaly dokonce rychleji než kluci!). Mezi nejstaršími dívkami na delší trati běžela z našich nejlépe Klára Nentvichová (72. místo ze 119).

Z trenérů nastoupil na trať nakonec jen Kamil, který v legendárním závodě přes tři kopce a tři potoky obsadil s časem 14:46   127. místo (z celkem asi 1800 běžících mužů). Z rodičů dětí bojoval na stejné trati ještě Michal Dudla, který uběhl svůj závod v čase 15:55. Vítězství získal další orienťák trénující v brdských lesích – Honza Procházka z Dobřichovic (mj. jeden z nejlepších závodníků na světě).

Poslední letošní orienťáky

Další akcí, kterou stojí za to zmínit v tomto přehledu, byl poslední orienťák sezóny 30.10. v Divoké Šárce. Přestože děti zkoušejí orienťák teprve od září a mají za sebou jen několik tréninků, absolvovaly všechny zúčastněné děti poprvé celý závod samy, bez doprovodu dospělých, jen s minimální kontrolou ze strany trenérů. Celkové výsledky nebyly tentokrát tak důležité, šlo hlavně o to podpořit odvahu dětí vydat se samy na trať. Což se podařilo parádně.

Výsledky ze závodu jsou zde

Fotografie z Divoké Šárky

A na závěr něco málo z tělocvičny…

Dobrých výsledků je možné dosahovat jen díky pravidelným tréninkům, které přes zimu probíhají v tělocvičně. Při jednom z posledních tréninků jsme otestovali výkonnost dětí ve skoku do dálky z místa, srovnání dětí mezi sebou nabízí tato tabulka. Nejlepším skokanem našeho kroužku je tedy aktuálně Klára Nentvichová před Kubou Matějčkem a Táňou Kovalčíkovou.

V tělocvičně probíráme s dětmi také základy mapové teorie (mapové značky apod.), aby mohly na jaře vyrazit do terénu už s potřebnými znalostmi. Z tohoto důvodu je tedy důležité, aby chodily děti na tréninky pravidelně, jinak některé značky přeskočí a budou jim pak chybět. Malé zopakování už naučených symbolů doma o víkendu taky není na škodu :-)