Jak to bylo na Miniakademii v Těptíně u Kamenice

09.06.2020 20:53

Od 5.6 do 7.6.2020 pořádaly oddíly OK Dobříš a TJ Hostivice pro děti kategorií DH10-DH14 Miniakademii v Těptíně u Kamenice.

Byl to super víkend plný zábavy s možností se zlepšit v orientačním běhu a seznámit se s orienťáky z Hostivic.

V pátek večer jsme se ubytovali v Základní Škole Těptín, ze které jsme potom vyrazili na NOB (noční orientační běh). Nejlepší byly malé děti, které měly strach, ale nakonec ho dokázaly zaběhnout samy. Se sobotním závodem v úlech (teamech po pěti dětech s jedním trenérem) si všichni poradili skvěle, tak jako s navigačními plánky v dešti, po kterých se v lese sbíraly ztracené děti. V nedělních štafetách dvojic byly diskvalifikovány všechny dvojice kromě tří – přesnost je důležitější než rychlost. A nedělní turnaj v pistolkách, pořádaný dětmi, vyhrála naše dobříšská Bětka Kašparová. Jídlo bylo též výborné, nejlepší svíčková a domácí perník.

Celkem jelo z obou oddílů dvacetpět dětí, doprovázeny sedmi trenéry. Děkujeme jim za velmi zdařený víkend.