Běžecký test na Vlašce

06.10.2017 15:30

*Aktualizace - září* Jak jsme na tom běžecky, ukazují pravidelné běžecké testy, které absolvujeme na našem terénním okruhu na Vlašce. Slouží nám k tomu zhruba kilometrový okruh vedený terénem poblíž Vlašky - s poměrně náročnou podložkou a zvlněným profilem, prostě simulace toho, co nás pak čeká v lese při závodech. Potěšitelný je progres u mnoha aktivních dětí, hlavně těch, co chodí na tréninky a závody pravidelně a přistupují k tomu poctivě.

 

Výsledky posledního testu (září 2017): Testovací okruh 2017-09.xlsx 

Výsledky testu na konci jara (červen 2017): test Vlaska_vysledky_cerven 2017.xlsx

Výsledky jarního testu (duben 2017): souhrnné PDF, zdrojová data xlsl 

Pro srovnání přehled všech nejlepších časů z předchozích let: tabulka

 

A závěrem ještě pár informací zkopírovaných z úvodního článku o terénním krosu:

Inspiraci jsme si vzali ze Švédska díky Martině, cílem tohoto tréninku je, aby si děti navykly na běh v terénu a neměly s tím pak při závodech problémy (někdo je rychlý na cestě, ale v terénu ztrácí). Je to trénink rychlého závodního tempa, díky ražení kontrol na trati je to ale zábavnější než jen klasické intervalové okruhy, navíc tím získáme mezičasy a vidíme, kdo má kde silné a slabé stránky.

Celková délka okruhu je asi 1,05 km, převýšení 25 m. Startuje se po krátkých intervalech, takže se děti na trati vidí a mohou se trochu vyhecovat. Okruh budeme běhat několikrát během roku, výsledky by měly ukázat, jestli a jak se děti zlepšují. Což je pro každého důležitější hledisko než absolutní srovnání dětí mezi sebou (každý má jinou trénovanost).

Výsledky dobře ukazují, jakou má kdo běžeckou kapacitu v terénu. Dobrý orienťák ale potřebuje při závodě jak rychlé nohy, tak dobrou hlavu-mapu a jen ten, kdo dokáže skloubit oboje, může být mezi nejlepšími.

 

—————

Zpět