Tréninkový prostor Brdy

Nabídka tréninkových příležitostí pro kluby i jednotlivce

Brdy poskytují výborné podmínky pro trénink orientačního běhu. Stačí si vybrat z bohaté nabídky aktuálních map a vyrazit do lesa.

           Mapa regionu Brdy - tréninkové prostory pro OB a ubytovací kapacity

Legenda:
  • Světle zelená – les
  • Středně zelená – ostatní mapy pro OB (méně než 10 let od vydání mapy)
  • Tmavě zelená (+ číslo) – mapy pro OB uvedené dále v seznamu

Seznam map s odkazem do mapového archivu ČSOS:

Vlaška (1), Kazatelna (2), Voznice (3), Anglický park (4), Chotobuš (5), Nad Bzdinkou (6), Dobříš - škola (7), Mníšek - škola (8), Stříbrná Lhota (9), Bor (10), Nová Živohošť (11), Juniorcamp Živohošť (12), Studený vrch (13), Liščí bouda (14), Ježibaba (15)

 

Seznam vhodných ubytovacích zařízení:

Sportovní hala Dobříš (A), Penzion Masopustová (B), Rezidence V Parku (C), Chalupa Budín (D), Penzion Na Náměstí (E), Penzion Rochota (F), Juniorcamp Nová Živohošť (G)

 

Kompletní informace - přehled map, vhodné ubytování, doporučení k organizaci tréninků, modelové tréninky:

- pdf dokument ke stažení (hi-res na vyžádání): Treninkovy_prostor_Brdy.pdf (8,7 MB)

 

Pár fotek z tréninkového prostoru v galerii.

 

Projekt byl realizován s finančním přispěním Středočeského kraje.

                      

Činnost OK Dobříš a vydávání tréninkových map klubu dlouhodobě podporují:

                         

Doporučení k organizaci tréninků:

Brdský region nabízí velké množství aktuálních a kvalitních map pro orientační běh. Aby provozování orientačního běhu mohlo v našem regionu mohlo fungovat dlouhodobě a bez komplikací, je třeba dodržovat základní pravidla:

  • Respektujte vlastnictví mapy – mapy pro OB v tomto regionu patří různým oddílům z Prahy i středních Čech. Se žádostí o využití mapy se obracejte na konkrétní oddíl, viz přehled map.
  • Respektujte vlastníky lesa – většina lesů v regionu patří soukromým majitelům, a tak pořádání sportovních akcí v těch lesích není ani zdaleka samozřejmé. Podobně i prostory spadající pod správu Lesů ČR mají různé využití a omezení pro tréninky OB. Dle zákona o lesích je třeba ke konání hromadných akcí souhlas majitele lesa.
  • Chovejte se v lese slušně – parkujte pouze na vhodných místech mimo les, kontroly z lesa odstraňte ihned po skončení tréninku, nezanechávejte v lese odpadky apod.

Se zajištěním map i souhlasem s konáním soustředění může pomoci realizátor projektu oddíl OK Dobříš. Stejně tak je možné pomoci s přípravou tréninků, roznosem kontrol, vč. Sport Identu.