ODLOŽENO!!  (22.3.2020 "Otvírání studánek" - trénink orientačního běhu pro veřejnost s oddílem OK Dobříš, tentokrát ve Voznici)

 
 

ODLOŽENO!!

 

Oddíl OK Dobříš srdečně zve všechny, kteří chtějí posílit své zdraví a kondici, na orienťácké proběhnutí v rozkvétajícím jarním lese v okolí Voznice. Původně koncipovaný společný trénink oddílu a veřejnosti jsme uzpůsobili nařízení vlády v souvislosti s koronavirem (maximum 30 lidí současně na sportovní venkovní akci) a pojali jsme ho tedy spíše individuálně.

Orientační běžci mají tu výhodu, že jsou rozptýleni v lese a mohou si svůj individuální trénink zaběhnout kdykoliv. Stačí jim k tomu orienťácká mapa a kontroly v lese - a to pro vás připravíme.

Jak to bude probíhat a kde bude start tréninku a kde najdete mapy?

Termín: ODLOŽENO!! neděle ...................... (kontroly budou v lese 12-17 hodin)

Můžete vyběhnout kdykoliv v době od 12 do 16 hodin zcela individuálně, od 14 do 16 hodin budou pak přítomni na startu organizátoři

Mapy:

1) Ke stažení zde na webu od pondělí 16.3.

2) K dispozici od 14 do 16 hod. k osobnímu odběru na startu u lesa za rybníkem u stanoviště organizátorů z OK Dobříš, kteří vám poradí s výběrem kategorie a vysvětlí, "jak na to".

GPS START: 49.8148250N, 14.2114403E

Parkování: Voznice, u hasičárny, asfaltová plocha za hospodou na návsi, příjezd "zleva" - viz mapka, GPS: 49.8169469N, 14.2159178E

Cesta na start: Bude značena modrými fáborky z parkoviště, vzdálenost asi 500 m (po pěšině kolem rybníka Komora)

 

Program:

Individuální trénink orientačního běhu pro členy OK Dobříš a pro veřejnost na připravených mapách.

V lese na kontrolních bodech budou  umístěny lampionky nebo červenobílé fáborky v době 12 - 17 hodin.

"Liniová trať" pro nejmenší dětia pro nováčky bude vyfáborkovaná, délka cca 3 km po fáborkách, se zkratkami asi 2,4 km.

Pro zkušenější tratě různé obtížnosti, od 2,5 km - 3 -4 -5 -6 - 7 km. Mapa v měřítku 1:10 000

Potřebné vybavení:

Běžné sportovní oblečení a obutí dle počasí (buzolu, pokud máte), mapu s tratí obdrží každý účastník v místě startu (pouze mezi 14-16 hod.) nebo si ji vytiskne z webu.  Zájemcům na místě vysvětlíme i základy orientace a práce s mapou.

Účast zdarma, přihlášky předem nejsou třeba.

Kontakt: okdobris@seznam.cz, trenérka Jana Bochenková, tel. 602394614

UPOZORNĚNÍ: Závodníci se účastní akce na vlastní nebezpečí. Chovejte se prosím v lese slušně a dodržujte pravidla Lesního zákona.  Účastí na tréninku souhlasí každý účastník se zpracováním svých osobních údajů pro potřeby propagace orientačního běhu vč. pořizování a zveřejňování fotografií pro dokumentaci tréninku.

Akce se koná za souhlasu vlastníka lesa Colloredo-Mannsfeld a obce Voznice.